Leczenie respiratorem

Zespół od 2003 r. opiekuje się pacjentami, którzy w wyniku przewlekłej niewydolności oddechowej wymagają wspomagania oddychania przy pomocy respiratora. Są to zarówno dzieci jak i dorośli z uszkodzeniem neuronu ruchowego, chorobami nerwowo-mięśniowymi i zniekształceniami klatki piersiowej. Wentylacja domowa może być prowadzona w sposób inwazyjny i nieinwazyjny.

Leczenie Respiratorem

fot. Kazimierz Nowicki.

Dla pacjentów wentylowanych inwazyjnie, poprzez rurkę tracheostomijną, objęcie opieką przez nasz Zespół daje możliwość opuszczenia szpitala i przebywania w przyjaznym, domowym środowisku. Wentylacja nieinwazyjna, prowadzona jest za pomocą respiratora podłączonego z pacjentem za pomocą szczelnej maski, przymocowanej paskami do twarzy. Stosowana jest głównie u pacjentów z lżejszymi postaciami niewydolności oddechowej, najczęściej w przebiegu chorób nerwowo-mięśniowych i skolioz.

Poza poprawą komfortu życia zmniejsza się ilość infekcji układu oddechowego, pacjenci mogą w istotny sposób zwiększyć swoją codzienną aktywność życiową. W skład Zespołu wchodzą: lekarze anestezjolodzy, pulmonolodzy, pielęgniarki, technicy, fizjoterapeuci, psycholog i sekretarka medyczna.

Zgłoszenia Pacjentów przyjmujemy pod adresem respiratory@domsueryder.org.pl oraz telefonicznie pod numerami telefonu tel. 52 515-40-30 wew. 1 / +48 883-351-551. W procesie zgłoszenia potrzebne są następujące dokumenty:

  • Skierowanie lekarza <POBIERZ SKIEROWANIE>
  • E-skierowanie instrukcja <POBIERZ>
  • Druk kwalifikacji do ZDLR <POBIERZ>
  • Karta informacyjna leczenia szpitalnego z uwzględnieniem właściwego rozpoznania i wskazań do objęcia opieką domową respiratorową
  • Wyniki badań będące w posiadaniu pacjenta
  • Ubezpieczenie zdrowotne

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy na stronę internetową:

www.oddycham.org

10 330 odwiedzin