Szkolenia

logo: FE, UE, SCOPO

 

Szkolenia organizowane w ramach projektu Kujawsko-Pomorskie Środowiskowe Centrum Opieki Psychogeriatrycznej w Otępieniach dotyczą problematyki psychogeriatrii – leczenia, terapii i opieki nad pacjentami z chorobami otępiennymi i adresowane są do szerokiego grona specjalistów (lekarzy, pielęgniarek, psychologów, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, pracowników socjalnych, opiekunów zawodowych oraz rodzin osób chorujących na otępienia). Udział w szkoleniach pozwoli na pogłębienie wiedzy i umiejętności praktycznych pracy z pacjentami z otępieniem i ich rodzinami. Będzie okazją do podniesienia własnych kwalifikacji w dziedzinie psychogeriatrii. Wszystkie szkolenia prowadzone są przez osoby z doświadczeniem w pracy z osobami otępiennymi.

 

W szkoleniach mogą brać udział osoby mieszkające lub pracujące na terenie Bydgoszczy lub powiatu sępoleńskiego.

 

W najbliższym czasie planowane są następujące szkolenia:
23.02.2018 – szkolenie dla pielęgniarek (obejmuje 10 godzin szkoleniowych),
24-25.02.2018 – szkolenie dla lekarzy POZ (obejmuje 20 godzin szkoleniowych, 10 godzin stażu w placówce zajmującej się diagnozą, leczeniem i terapią osób z problemami psychogeriatrycznymi – po zakończeniu części teoretycznej szkolenia),
26-28.02.2018 – szkolenie dla psychologów (25 godzin szkolenia, 20 godzin stażu w placówce zajmującej się diagnozą, leczeniem i terapią osób z problemami psychogeriatrycznymi – po zakończeniu części teoretycznej szkolenia).

 

Rozpoczyna się także szkolenie dla członków rodzin osób chorujących na choroby otępienne. Pierwsze spotkanie odbędzie się 25 stycznia 2018 w Zespole Szkół Medycznych przy ul. Swarzewskiej 10 w Bydgoszczy. Spotkania w ramach szkolenia będą odbywały się 2 razy w miesiącu (po 2 godziny każde). Na szkolenie można przyjść z chorym – podczas szkolenia pozostanie on pod opieką wykwalifikowanych opiekunek.

 

Terminy przyjmowania zgłoszeń:

  • szkolenie dla pielęgniarek – do 12.02.2018
  • szkolenie dla lekarzy POZ – do 12.02.2018
  • szkolenie dla psychologów – do 18.02.2018
  • szkolenie dla rodzin osób chorych – do 19.01.2018

 

Szczegółowe programy, regulamin szkoleń oraz formularze zgłoszeniowe zamieszczone są w załącznikach.
Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach realizowanych w ramach projektu Kujawsko-Pomorskie Środowiskowe Centrum Opieki Psychogeriatrycznej w Otępieniach mogą składać formularze zgłoszeniowe w biurze projektu (ul. Roentgena 3, 85-796), od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00 lub przesłać pocztą na adres biura projektu z dopiskiem “Rekrutacja szkolenia ŚCOPO”.

 

Dokumenty do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy – pracownik medyczny
Formularz zgłoszeniowy – członek rodziny osoby chorującej
Regulamin szkoleń
Umowa szkoleniowa
Opis szkolenia dla lekarzy POZ
Opis szkolenia dla rodzin pacjentów
Opis szkolenia dla pielęgniarek
Opis szkolenia dla psychologów