Rehabilitacja specjalistyczna

Skutecznie leczymy bóle w obrębie kręgosłupa, stawów, mięśni, a także dysfunkcje narządów wewnętrznych. Rehabilitacja pacjenta w naszym centrum odbywa się w oparciu o terapię manualną, klawiterapię.

Wykonujemy specjalistyczne zabiegi falą uderzeniową. Dbamy również o odpowiednią profilaktykę i edukację naszych pacjentów po zakończonych zabiegach. Zapraszamy na naszą stronę internetową www.rehabilitacjaspecjalistyczna.pl

  • Czym jest terapia manualna?

    Podstawą terapii manualnej jest usuwanie patologicznych zaburzeń aparatu ruchu i przywracanie prawidłowych zakresów ruchomości. Dzięki tej metodzie możemy uzyskać znaczne skrócenie czasu powrotu do zdrowia i ograniczenie stosowania farmakoterapii. Indywidualnie dostosowaną technikę manualną poprzedza dokładna diagnoza, która daje możliwość zastosowania terapii nakierowanej na przyczynę danego problemu, umożliwia to znaczne skrócenie czasu powrotu do zdrowia i ograniczenie stosowania farmakoterapii. W naszej terapii wykorzystujemy m.in. trakcje, mobilizacje i manipulacje. Dane techniki poprawiają ułożenie kości w stawie, a przez to poprawiają stan funkcjonalny i zmniejszają lub eliminują dolegliwości bólowe.

  • Czym jest klawiterapia?

    Klawiterapia to sposób terapii oparty na odruchach i ich efektach. Polega na oddziaływanie na receptory nerwowe tak, by pobudzić ciało do samoregeneracji, samonaprawy i samoregulacji. Dzięki wykorzystaniu klawiterapii dochodzi do pobudzenia punktów odpowiedzialnych za zaburzenia wywołane w organizmie. Klawiterapia ma szerokie zastosowanie w leczeniu wielu schorzeń m.in. choroby układu nerwowego, układu krążenia, schorzenia kręgosłupa typu skolioza, dyskopatia i wiele innych. Klawiterapia działa odtruwająco i oczyszczająco na organizm człowieka. Metodą klawiterapii można skutecznie usprawnić zakłócenia lub zagrożenia istniejące w organizmie, czego nie osiągnie się w żaden inny sposób znany współczesnej medycynie. Zabiegami klawiterapii można sprawnie znieść napięcia ośrodkowe w mózgu oraz przywrócić prawidłowe potencjały nerwowe, a nawet przywróć utracone przewodnictwo nerwowe, będące często bezpośrednią przyczyną zaburzeń czynnościowych, bólów, niedowładów, różnych chorób opornych lekowo, a także poważnych zmian zwyrodnieniowych, patologicznych, jak również niektórych nowotworów. Dzięki uruchomieniu procesów samonaprawczych organizmu w obrębie narządów i tkanek, wywoływane są procesy regeneracyjne. Odbudowa jakości i ilości własnej krwi, układu wydzielania wewnętrznego i układu pokarmowego – pozwala leczyć chorego jego najsilniejszą bronią – własną krwią. Proces odbudowy następuje w zależności od stanu organizmu chorego w okresie od 3 do 14 dni kuracji. Usprawnienie – wymuszenie regulacji naczynioruchowej pozwala na usunięcie zaburzeń naczyniowych, stanu zapalnego, poprzez lepsze dotlenienie, odtrucie i dokrwienie tkanek, prowadzące do przywrócenia właściwego pH, płynów śródtkankowych i spektakularnego często wchłonięcia płynów obrzękowych. Regulacja funkcji ośrodka naczynioruchowego pozwala zoptymalizować pracę serca i sprowadzić ciśnienie tętnicze do wartości prawidłowych. Klawiterapię można z powodzeniem stosować w różnych dziedzinach klinicznych, a zwłaszcza przed operacją chirurgiczną i w przebiegu rehabilitacji medycznej, skracając wielokrotnie czas powrotu do zdrowia.

  • Czym jest fala uderzeniowa?

    Terapia falą uderzeniową to nowoczesny i nieinwazyjny system do zwalczania przewlekłego bólu związanego z układem mięśniowo-szkieletowym w ortopedii, rehabilitacji i medycynie sportowej. Fale uderzeniowe wykorzystywane w terapii przenoszą energię za pomocą akustyki w bolące miejsce. Dzięki temu następują procesy leczenia i regeneracji ścięgien oraz tkanki miękkiej. Według przeprowadzonych badań terapia falą uderzeniową wykazuje 70-80% skuteczności u pacjentów, którzy wcześniej leczeni byli bezskutecznie metodami zachowawczymi.

Kontakt

Sue Ryder Rehabilitacja Specjalistyczna
ul. Toruńska 29; 85-023 Bydgoszcz
Rejestracja tel.: 609 125 223 lub 52/ 588 08 053
email: rejestracja@rehabilitacjaspecjalistyczna.pl

Więcej informacji na naszej stronie internetowej pod adresem:

www.rehabilitacjaspecjalistyczna.pl

8 939 odwiedzin