Wystawa Rękodzieła Artystycznego – Laur Seniora

W restauracji Telimena w Bydgoszczy spotkali się przedstawiciele klubów seniora z całej Polski. Uczestnicy spotkania opowiadali o działalności klubów a także prezentowali swoje umiejętności. Wykład na temat wolontariatu wygłosił prof. Roman Osowski.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 58 klubów z 7 województw. Najliczniej reprezentowane było województwo kujawsko-pomorskie. Najlepsze kluby nagrodzono podczas 46. konkursu “Laur Seniora”. To najważniejsze wyróżnienie dla klubów skupiających osoby dojrzałe. W tym roku obchodzone jest również 50-lecie ruchu seniora poza zakładami pracy.

Po podsumowaniu konkursu odbyło się walne zebranie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Seniora z siedzibą w Bydgoszczy. Zarząd Główny Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Seniora z siedzibą w Bydgoszczy podsumował 46. Ogólnopolski Konkursu na Najlepszy Klub Seniora “LAUR SENIORA 2014″. Impreza odbyła się pod patronatem honorowym marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckigo i prezydenta miasta Bydgoszczy, Rafała Bruskiego.

Seniorzy swoją aktywnością potrafią zaskoczyć nie jedną młodszą osobę. W ten sposób zagospodarowują sobie czas wolny. Mając inne zajęcia nie narzekają na choroby i brak obsługi lekarskiej. W swoich klubach wymieniają doświadczenia i pielęgnują wspólne pasje. Prowadzą szeroką działalność artystyczną poprzez organizowanie wystaw i pokazów artystycznych – mówi Ireneusz Frelichowski, przewodniczący Bydgoskiej Rady Seniorów.

Laur

1 266 odwiedzin